Filtreler

F6 – F7 – F9 filtre sınıfına ait bu rijit filtreler ince partiküllerin tutulmasında önemli rol oynamaktadırlar.

Hijyenik, elektronik, sistem odaları, gıda endüstrisi, nükleer endüstri gibi hassas uygulamalarda özellikle de hijyenik klima santrallerinde, havanın cihazdan çıkış noktasında konumlandırılarak, son filtre olarak görev yapmaktadırlar. Bakım gerektirmemesi, neme karşı dayanıklı olması, sert kasa yapısı ile dayanıklı olması avantajlarıdır.

Hastaneler, temiz odalar, laboratuvarlar v.b. hassas filtreleme ve partikül değerlerinin çok önem taşıdığı ortamların havalandırılmasında kullanılan bu filtreler, havanın mahale verildiği yerler olan menfezlerde kullanılmaktadır. Sızdırmazlığı sağlayan hepa filtre kutuları ile montajı yapılan bu filtrelerin, H10 – H12 – H13 – H14 şeklinde yüksek filtreleme sınıflarında modelleri mevcuttur.

Klima Santrallerin ve hücreli fanlarda, ihtiyaca göre çeşitli tipte filtreler kullanılmaktadır. Panel filtreler, G4 sınıfından olup kaba toz ve lifleri tutma özelliğine sahiptir.

Hücre içerisine, filtre yüzeyini artırmak ve filtre üzerindeki hava hızını minimum düzeyde tutmak amacıyla kullanılırlar.

Aktif karbonlu fitreler özellikle kötü kokuların filtrelenmesinde kullanılmaktadır. Ön filtrasyon sonrasında ikinci veya üçüncü kademe koku tutucu filtre olarak kullanılırlar.

Kullanılan çeşidine göre % 70 – 80 verimliliğe kadar kokuyu tutabilirler. İşlevlerini yerine getirebilmesi için belirli aralıklarda bakımlarının yapılması gereklidir.

İhtiyaca göre F5-F6-F7-F9 sınıfında olup yüksek toz tutma özelliğine sahiptir

Hücre içerisine, galvaniz saç çerçeveli olarak, sökme takma kolaylığı saylayan özel dizayn edilmiş kasetler içerisinde kauçuk malzemeden mamul contalar kullanılarak yerleştirilmektedir.

İhtiyaca göre F5 – F6 – F7 – F9 sınıfında olup yüksek toz tutma özelliğine sahiptir.