Hava Kanalları

İmalatını yaptığımız yuvarlak havalandırma kanalları, yuvarlak kanal makinasında hassas bir şekilde 100-1250mm çap aralığında üretilmektedir. Standart olarak 3 metre uzunlukta üretilen yuvarlak kanallar ihtiyaç duyulduğunda çeşitli uzunluklarda üretilebilmektedir.

Kanallar manşon yardımıyla birleştirilerek montajı yapılmaktadır. Ayrıca yuvarlak kanal dirsek makinasında dirsek ve açılı bağlantı elemanlarının üretimi yapılmaktadır. Dirsek makinası sayesinde işçilikte %80’e varan avantaj sağlanırken, daha kaliteli üretim yapılmaktadır. Genellikle dekoratif özelliklerinin ön planda tutulduğu ve yüksek basınçlı sistemlerde tercih edilirler.

Kare havalandırma kanalları ve bağlantı elemanları bilgisayar kontrollü olarak yüksek hassasiyetle, kayıpları en aza indirecek şekilde otomatik olarak plazma tezgahında kesilir.

Kare kanallarda üretim uzunluğu standart olarak 1200 mm olarak üretilmekle beraber kesit ölçüleri ihtiyaç duyulan ölçülerde otomatik cihazlarda üretilmekte sonrasında ise kanallar otomatik kanal kapatma makinası ile kapatılmaktadır.

Kanal flanş bağlantıları, kanal köşe elemanları vasıtasıyla sağlanmakta ve üretim sonrası mastik silikon ile sızdırmazlık sağlanmaktadır. Dirsek ve diğer bağlantı elemanları üretiminde ise kenet makinası kullanılarak üretime hız ve kalite katılır.

İzolasyon malzemesi üzerine gofrajlı alüminyum folyo kaplanarak oluşturulan panellerden üretilen gofrajlı havalandırma kanalları, uzun ömürlü, hafif, dekoratif, imalat ve montajı kolay ve pratik, hijyenik olup yüksek ısı yalıtımı ve yüksek iç hava kalitesi sağlar.

Binanın iç ve dış kısımlarında kullanılabilir. Kendinden yalıtımlı kanallar hafifliği sayesinde, nakliye imalat ve montajı çok kolaydır; binaya yük getirmez.

DKP kanallar yüksek ısıda çalışan havalandırma sistemlerinde tercih edilirler.                                   .

Kaynaklı oldukları için sızdırmazlıkları yüksektir. Bu yüzden gıda ve restorant davlumbaz sistemleri gibi yerlerde sızdırmaz ve yüksek sıcaklığa dayanıklılık amacıyla kullanılırlar.