KAÇAK ARAMA

Yangın hidrantı, yangın çıkması halinde itfaiyenin yangına müdahale edebilmesi için bırakılan ağızlardır. Yangın hidrantları fabrika, depo, endüstriyel tesis ve büyük binalarda bulunur. Bu hidrantlardan yangını söndürmek için itfaiye araçlarına su takviyesi yapılabileceği gibi doğrudan boru bağlanarak su püskürtmek için de kullanılabilir. Bu hidrantların altında borular bulunmakta ve bu borular su şebekesine bağlanmaktadır. Bu borulardan birinde bir kaçak olması durumunda bir sürü suyun boşa akması mümkündür. Yangın hidrat su kaçağı tespiti son derece zor bir işlemdir. Kesinlikle deneyimli bir firma tarafından teknolojik imkânlar kullanılarak yapılması gereken bu işlem, tecrübesiz birinin elinde son derece üzücü sonuçlar doğurabilir.

   Yangın hidrantı su kaçağı tespiti sırasında deneyimli firmalar tarafından teknolojik cihazlar ile kontroller yapılmakta ve tam olarak kaçağın nerede olduğu tespit edilebilmektedir. Bazen kaçak vana ve hortumlarda olabilecekken bazen de bağlantı noktalarından ya da son derece geniş bir alana yayılan hidrant borularından olabilmektedir. Son teknoloji tarama cihazları kullanılarak yangın hidrant hattı su kaçağı tespit edilmektedir. Bu kaçakların çok geniş alanlara yayılmış olması ihtimali nedeni ile deneyimli bir firmadan destek almak son derece önemlidir.

Önemli bir sorun olan yangın hidrantı su kaçağı sorunu özenli bir şekilde ele alınmalıdır. Bu ertelenebilecek bir konu değildir çünkü itfaiye bir yangın durumunda bu hidrant hatlarını kullanacaktır. Burada biriken suların kaybedilmesi ve yangın anında yeterli su alınamaması son derece riskli bir durumdur. Yangın hidrant hattı su kaçağı tespiti deneyimli biri tarafından yapılmalı ve sorun en kısa sürede çözülmelidir.

Yangın tesisatlarında ortaya çıkan çatlama, kırılma ya da çökme gibi nedenlerle meydana gelen yangın hidrant hattı su kaçağı tespiti son derece zor bir konudur. ARB deneyimli elemanları ve kullanmakta olduğumuz teknolojik cihazlar yardımı ile kısa sürede kaçağın yerini tespit edilmekte ve sorun çözümlenmektedir. ARB’yi aramanız halinde en kısa sürece bulunduğunuz yere ulaşarak kaçak tespitini sağlar ve hem su kaybını önler hem de gelecekte ortaya çıkabilecek riskleri ortadan kaldırmanıza yardımcı oluruz. Her türlü su kaçağı sorununuzda bizi arayabilirsiniz, size bir telefon kadar uzağız.

 

Yangın hidrant hattı su kaçak tespiti bilindiği gibi çok zor ve bazen günlerce sürebilmektedir. Yangın hidrat su kaçağı tespiti yapmak için öncelikle çok iyi tespit cihazı olmalıdır ve cihazı kullanan ustanın bu işi iyi bilmesi ve cihazı kullanma tecrübesi olmalıdır. Yangın hidrat su kaçağı bulma işinde tecrübeli ve son derece  gelişmiş cihazlara sahip olan firmamız yangın hidrantı su kaçak bulma yöntemi olarak bir akustik dinleme iki trace gazı kullanarak yapmaktadır.

Yangın hidrant hattı su kaçak tespiti için ilk olarak bilmemiz gereken hatta kullanılan boru tipi ve çapı varsa güzergâh hattı projesi ve hattın metre uzunluğu gibi teknik bilgiler. Daha sonra ARB su kaçak tespiti ekibi kaçağın ne boyutta olduğunu dinleme ve tespit işlemi için uygun saatin belirlenmesinde ön tespit yapmaktadır. Yangın Hidrant su kaçağı bulma işinde firma olarak kesin sonuç alana kadar çalışmalarımız devam etmektedir. Su kaçağı tespiti için fiyatlandırmalar yeri ve kaçağın durumuna göre değişmektedir.